24.04.2020

Prośba do parafian

Drodzy Parafianie, szczególnie Ci, którym los naszej parafii leży na sercu. Walka z wirusem trwa, ludziom wierzącym brakuje Eucharystii, Mszy św., modlitwy, kapłanom brakuje kontaktu z wiernymi, to smutne i bolesne. Epidemia niesie również konsekwencje finansowe.

Parafia nasza utrzymuje się wyłącznie z ofiar wiernych ( taca, Ofiary kwartalne ). Póki co nie dotyczą nas żadne ulgi ani zwolnienia z opłat ( ani państwowych, ani kurialnych ). Jesteśmy skazani tylko na siebie. Na dzień dzisiejszy zużyliśmy prawie wszystkie rezerwy finansowe, aby sprostać opłatom za nowy miesiąc musimy zaciągnąć jakiś kredyt.

Stąd prośba do osób, które rozumieją naszą trudną sytuacje i identyfikują się z parafią, o wpłatę na konto parafii, które jest dostępne na str. inter. parafii ( z dopiskiem „ taca „ „ ofiara kwartalna „ ) Bóg zapłać za każdą ofiarę !

Bank Śląski 05 1050 1445 1000 0022 7464 8209

Ks. proboszcz i Rada Parafialna