22.06.2020

Pierwsza Komunia Święta

„Dzisiaj jest Twoja 1 Komunia Święta , każdy z nas dobrze ten moment pamięta bo jest to chwila wielka i uroczysta , pełna radości, przepiękna i czysta . We wspomnieniach Twoich pozostanie ten dzień gdy włożyłaś odświętne ubranie . W kościele widziała Rodzina droga jak do serca przyjęłaś Ciało Twego Boga„

Dnia 7 czerwca przeżywaliśmy w naszym Kościele uroczystość Pierwszej Komunii Świętej . Tego dnia 13 uczniów klasy 3 po raz pierwszy przyjęło do swojego serca Pana Jezusa . W uroczystym orszaku dzieci wprowadzone zostały do Kościoła przez Ks. Proboszcza . Następnie błogosławieństwa udzielili im Rodzice . Dzieci pięknie i aktywnie uczestniczyły w całej Eucharystii . Pięknie śpiewały pieśni religijne przygotowane przez Katechetkę Panią Jolę i organistę Pana Kubę . Moment przyjęcia przez dzieci Najświętszego Sakramentu zapadł w pamięci obecnych jako chwila pełna uniesienia i łaski . Po uroczystej Mszy Świętej dzieci otrzymały od księdza przygotowane przez rodziców chlebki , którymi miały podzielić się z Rodziną i bliskimi .SZCZĘŚĆ WAM BOŻE NA DRODZE ŻYCIA Z CHRYSTUSEM!

Nazwa Komunia pochodzi od greckiego słowa „communio”czyli WSPÓLNOTA.W naszej religii katolickiej jest kojarzona z Ostatnią Wieczerzą-symbolicznym dzieleniem się „Ciałem” i „Krwią” naszego Pana Jezusa Chrystusa .

Parafia i Ks. Proboszcz wyrażają wdzięczność Rodzicom dzieci za Dary Ołtarza i ogromne zaangażowanie w uroczystość .