Odpust w parafii

„Umiera artysta,rodzi się sługa ubogich”.Tak o bracie Albercie powiedział papież Jan Paweł 2 na Mszy św. Kanonizacyjnej Ojca ubogich w Bazylice św. Piotra w Rzymie . Było to 12 listopada 1989 r.

21 czerwca w niedzielę nasza Parafia obchodziła odpust ku czci św. Brata Alberta .O godz. 11.30 rozpoczęła się Uroczysta Msza św. Odpustowa Mszę sw. odprawił Ks.Jarosław Łabęda .Homilię wygłosił również Ks. Jarek wikariusz z kościoła w Morawicy . Oprawę muzyczną uroczystej Mszy św. uświetniła Gminna Orkiestra Dęta z Liszek oraz poczty sztandarowe .

Po Mszy przy utworach Orkiestry Dętej z Liszek Procesję Eucharystyczną poprowadził Ks. Jarosław . W procesji oprócz licznych Parafian uczestniczyły Poczty Sztandarowe Ochotniczej Straży Pożarnej ,harcerzy i zuchów , siostry zakonne , grupy dziewcząt niosących feretrony ,dzieci 1-szo komunijne, lektorzy i ministranci.Nie zabrakło maluchów sypiących kwiatki i chłopców z dzwoneczkami .

Ks. Proboszcz z Rada Parafialna składa serdeczne podziękowania wszystkim , którzy przyczynili się do uświetnienia uroczystości naszego Patrona .

Rodzicom dzieci 1- szo komunijnych serdeczne Bóg zapłać za wspaniały poczęstunek , Parafianom za tak liczną obecność .

Odpust pomógł wszystkim poczuć się jeszcze bardziej członkami Naszej WSPÓLNOTY .

Zdjęcia: NIEDZIELA.PL oraz p. Ewa