15.06.2021

Odpust 2021

W dn.13 czerwca 2021 w niedzielę w naszej Parafii odbył się odpust ku czci św. Brata Alberta. Uroczystą Mszę Św. koncelebrował ks.dr hab. Robert Nęcek razem z naszym ks. Proboszczem. Homilię wygłosił ks. Robert Nęcek.

Po Mszy Św. rozpoczęła się uroczysta Procesja Eucharystyczna, którą poprowadził ks. Robert Nęcek. W procesji uczestniczyły Poczty Sztandarowe: OSP w Mnikowie, Poczet Sztandarowy Harcerzy i Zuchów z 4 Szczepu „Nadwiślanie„ - Podkrakowskiego ZHP, siostry zakonne - Albertynki, dziewczęta w strojach ludowych niosące feretrony, dzieci 1-szo komunijne, lektorzy, ministranci i dzieci. Chłopcy z dzwoneczkami i dziewczynki, które sypały kwiatki. Stronę muzyczną poprowadził nasz organista Pan Jakub.

Ks. Proboszcz z Radą Parafialną składa serdeczne podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia Święta naszego Patrona św. Brata Alberta. Po uroczystości ks. Robert Nęcek podpisywał swoją najnowszą książkę pt.”Na Strzeblu z Janem Pawłem II”. Oto cytat z homilii, którą wygłosił ks. profesor na Strzeblu: “Miejcie większe serce,w którym druga osoba będzie zawsze mogła odnaleźć gotowość gościnności”.
Jakże trafny to cytat dla nas wszystkich w tym trudnym czasie pandemii …