24.08.2021

Święto Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny

Dn. 15 sierpnia obchodziliśmy Święto Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny i 101 rocznica zwycięskiej Bitwy Warszawskiej 1920 r. zwanej „Cudem nad Wisłą”.

Msza św. w Dolince Mnikowskiej

O godz. 15 odprawiona została uroczysta Msza Świeta u stop wizerunku Matki Boskiej Skalskiej. Mszę sw. odprawił nasz Ks. Proboszcz, a homilię wygłosił Ks. kanonik Krzysztof Cebula - proboszcz z Czułowa.

We mszy uczestniczyli mieszkańcy Czułowa z pocztem sztandarowym, mieszkańcy Mnikowa i turyści. Kolorowo było od strojów ludowych i pięknych bukietów, które poświęcił ks. Krzysztof. Na koniec uroczystości wszyscy odśpiewali pieśń ku czci Matki Boskiej Skalskiej. Oprawę muzyczną prowadził organista Jakub.

Ks. Proboszcz podziękował Pani Bronisławie Korczek i Pani Sołtys Barbarze Rupikowskiej za piękne kwiaty do ołtarza jak również osobom, które dbają o Dolinkę.

101 rocznica zwycięskiej Bitwy Warszawskiej

„Osłaniając centralną Europę od zarazy marksistowskiej, Bitwa Warszawska cofnęła wskazówki bolszewickiego zegara”. Tak napisał brytyjski historyk J.F.Fuller w książce pt. “Bitwa pod Warszawą 1920”. Bitwa Warszawska została uznana za 18 przełomową bitwę w historii świata.