9.08.2010

Pielgrzymka na Jasną Górę

W piątek 6 sierpnia, późnym popołudniem przybyła do nas kilkusetosobowa grupa pielgrzymów udających się w Pieszej Pielgrzymce Krakowskiej na Jasną Górę. Jak co roku, tak i tym razem, pielgrzymi członu Skawińsko - Czernichowskiego zatrzymali się w Mnikowie, gdzie mają pierwszy nocleg na trasie pielgrzymkowej.

W sobotę o godz. 7.45 pielgrzymi uczestniczyli w Mszy Św. odprawionej przez księży przewodników w naszym kościele. Swoją obecnością zaszczycił wszystkich modlących się Ksiądz Kardynał Stanisław Dziwisz, który przybywając do mnikowskiej świątyni sprawił wielką radość zarówno pielgrzymom, jak i obecnym na Eucharystii parafianom. Ksiądz Kardynał skierował do zebranych życzliwe słowo i udzielił błogosławieństwa na dalszą drogę. W sobotni ranek na szlak pielgrzymi dołączyła grupa z dekanatu czernichowskiego, która w tym roku liczyła aż 250 osób, w tym 19 naszych parafian.