18.01.2011

Odwiedziny Polaków z Nowego Rozdołu na Ukrainie

W sobotę 15 stycznia gościliśmy w naszej parafii dzieci i młodzież ze Szkoły Języka Polskiego im. Karoliny Lanckorońskiej w Nowym Rozdole na Ukrainie. Przyjazd dzieci wraz z opiekunami został zorganizowany przez Towarzystwo Pomocy Polakom "Wielkie Serce". O godz. 14.30 w Gimnazjum w Mnikowie, mogliśmy podziwiać Jasełka Lwowskie, w wykonaniu 40 - osobowej grupy Kresowiaków. Przedstawienie przebiegło w niezwykle wzruszającej atmosferze. Młodzi aktorzy włożyli w nie mnóstwo serca. W oczach widzów migotały łzy podziwu i radość ze spotkania z naszymi Rodakami, mieszkającymi za wschodnią granicą. Goście z Ukrainy znaleźli nocleg w kilkunastu rodzinach z naszej parafii, które wyraziły chęć ich przyjęcia. W niedzielny poranek młodzi ludzie rozpoczęli kolejny etap odwiedzin w podkrakowskich miejscowościach. Miejmy nadzieję, że kiedyś u nas znów zagoszczą.