18.07.2011

Uroczystość i Oktawa Bożego Ciała

Uroczystość Ciała i Krwi Pańskiej - Boże Ciało, przypadała w tym roku 24 czerwca. Mimo, że wczesny poranek przywitał nas deszczowo, przed uroczystą Mszą Św. o godz. 10.00 zaświeciło słońce. Tradycyjna procesja do czterech ołtarzy odbyła się przy pięknej pogodzie. Wraz z Księdzem Proboszczem, Mszę Św. sprawował jak co roku Ks. Zygmunt Kosowski - Dyrektor Archidiecezjalnego Wydawnictwa Św. Stanisława. Uroczystość ta gromadzi zawsze ogromną rzeszę wiernych. Nasza parafia poszczycić się może piękną i liczną asystą procesyjną. W procesji uczestniczyło ponad 30 - tu ministrantów i lektorów a także kilkudziesięcioosobowa grupa najmłodszych dzieci. Byli też członkowie OSP, Siostry Alberynki i niosące feretrony młode dziewczęta, ubrane w piękne, regionalne stroje, zwane w Mnikowie "muślinami".