20.10.2012

Nawiedzenie Obrazu Pana Jezusa Miłosiernego

Na początku października dane nam było przeżyć jedno z najważniejszych wydarzeń ostatnich lat w naszej parafii. 1 i 2 października miało miejsce Nawiedzenie Obrazu Pana Jezusa Miłosiernego wraz z Relikwiami Św. Siostry Faustyny i Bł. Jana Pawła II. Przygotowaniem do Nawiedzenia były rekolekcje, które prowadził Ks. Prałat Eugeniusz Góra. Uroczystość rozpoczęła się powitaniem obrazu i Mszą Św. sprawowaną przez kapłanów z dekanatu czernichowskiego pod przewodnictwem Ks. Biskupa Grzegorza Rysia. Adoracja przed Panem Jezusem Miłosiernym trwała cały wieczór i noc, gromadząc licznie wiernych z poszczególnych dzielnic Mnikowa. Swoje czuwanie prowadziła także młodzież, Teatr Albertus i Siostry Albertynki. Mszę Św. w intencji powołań kapłańskich o godz. 22.00 odprawili Księża Rodacy z Mnikowa - Ks. Władysław Tarnowski i Ks. Jan Dukała. Nazajutrz przed Panem Jezusem zgromadzili się min. uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum w Mnikowie z nauczycielami oraz chorzy. O godz. 15.00, podczas Mszy Św. dziękczynnej, Ks. Proboszcz zawierzył naszą parafię Bożemu Miłosierdziu. Uroczystość i czas Nawiedzenia były wielkim przeżyciem w naszej wspólnocie.