26.10.2013

Bierzmowanie

23 września odbyła się w naszej parafii Uroczystość Bierzmowania. Sakrament dojrzałości chrześcijańskiej z rąk Ks. Biskupa Jana Zająca przyjęło 45 młodych ludzi - uczniów klasy II i III gimnazjum, oraz I klasy szkoły średniej. Młodzież wcześniej przez długi czas przygotowywała się do tego wydarzenia spotykając się na katechezach prowadzonych przez Ks. Proboszcza. Kandydaci do Bierzmowania uczestniczyli także w nabożeństwach różańcowych, włączając się w czytanie rozważań i odmawianie modlitwy w kościele. Ksiądz Biskup zachęcił młodych, aby świadczyli o Chrystusie poprzez służbę człowiekowi na wzór Św. Brata Alberta i Bł. Jana Pawła II. Na zakończenie Mszy św. młodzież otrzymała z rąk Ks. Biskupa Pismo Św.