3.09.2014

Poświęcenie ołtarza Św. Jana Pawła II

W niedzielę 31 sierpnia w naszym kościele, podczas Mszy Św. został poświęcony nowy ołtarz Św. Jana Pawła II. Obraz Ojca Świętego w uroczystej procesji został wniesiony do kościoła przez rodzinę Małgorzaty i Roberta Koźbiałów. Po obrzędzie poświęcenia, którego dokonał ks. Proboszcz Stanisław Święciak, Małgosia z Robertem umieścili w przygotowanym ołtarzu obraz, a następnie odczytali słowa modlitwy zawierzenia rodzin wstawiennictwu Św. Jana Pawła II - Patrona Rodzin.
Ołtarz z drewna dębowego wykonał bezinteresownie stolarz - p. Piotr Góralczyk, nasz parafianin. Prace zdobnicze - również bezinteresownie wykonała P. Ewa Chudoba. Fundatorem ołtarza jest Teatr Albertus.

"Nie lękajcie się!" Takie słowa widnieją na nowym ołtarzu. Wypowiadał je wielokrotnie podczas swojego pontyfikatu Jan Paweł II. Niech to zawołanie będzie nadzieją dla wszystkich, którzy zanoszą Panu Bogu swoje prośby, poprzez wstawiennictwo świętego żyjącego tak blisko nas.