16.11.2014

Święto Niepodległości

Święto Niepodległości 11 listopada jest dniem, w którym słowo "patriotyzm" brzmi szczególnie, a modlitwa w intencji Ojczyzny sama ciśnie się na wargi. W naszym kościele modliliśmy się podczas Mszy Św. o godz. 17.00. Tuż po jej zakończeniu, licznie zgromadzeni w kościele wierni - poczynając od najmłodszych, poprzez młodzież, na najstarszych skończywszy - zebrali się, aby wspólnie śpiewać pieśni patriotyczne. Wspólny śpiew w dniu Święta Niepodległości odbywał się w naszej parafii już po raz trzeci. Z radością patrzymy na to, iż z roku na rok uczestniczy w tym wydarzeniu coraz więcej osób. I tym razem zabrzmiały najpiękniejsze pieśni hymniczne, legionowe, a także te związane z historią powojenną. Wszystko po to, aby nie zapomnieć o wszystkich, którzy oddali swoje życie, żeby Polska była Polską.