18.04.2015

Msza Św. i Koncert Uwielbienia - przygotowania do Światowych Dni Młodzieży

W wigilię Święta Miłosierdzia Bożego, w sobotę 11 kwietnia w naszej parafii odbyło się uroczyste rozpoczęcie modlitewnych dekanalnych przygotowań do Światowych Dni Młodzieży. Podczas Mszy św. koncelebrowanej przez kapłanów z dekanatu czernichowskiego, Ks. Proboszcz Stanisław Święciak przypomniał przeżycia, które towarzyszyły nam w podobny sobotni wieczór sprzed dziesięciu lat, kiedy do domu Ojca odchodził Jan Paweł II. To właśnie słowa Jana Pawła II: "Otwórzcie drzwi Chrystusowi" brzmiały, kiedy na rozpoczęcie Mszy Św. młodzież na ramionach wnosiła kilkumetrowy krzyż - symbol naszej wiary. Po Mszy Św. rozpoczął się Koncert Uwielbienia wraz z adoracją Najświętszego Sakramentu. Kościół przepełniony był śpiewem, głębokim skupieniem i modlitwą aż do godziny 21.00, kiedy to zakończyliśmy spotkanie Apelem Jasnogórskim. Wieczór ten rozpoczął cykl spotkań w parafiach naszego dekanatu, podczas których będziemy modlić się w intencji Światowych Dni Młodzieży.