Parafia Św. Brata Alberta

w Mnikowie

Najnowsze wydarzenia i aktualności z naszej parafii.

Ogłoszenia duszpasterskie z obecnego tygodnia.

Intencje

Intencje mszalne z obecnego tygodnia.

Nabożeństwa w naszej parafii.

Parafia Św. Brata Alberta
Mników 1, 32-084 Morawica

+48 12 280 52 24 mnikow@diecezja.krakow.pl

Informacje o naszej parafii i Mnikowie.

Ciekawe miejsca

Miejsca które warto odwiedzić w naszej parafii.

7b

W zachodniej części Mnikowa ukryta jest malownicza Dolina Mnikowska – zwana Małym Ojcowem.

Od 1604 roku Mników był wsią klasztorną. Ojcowie Kameduli wybudowali tutaj dwór, który w 1928 r. wydzierżawiło Zgromadzenie Sióstr Albertynek.

W malowniczej Dolinie Mnikowskiej, w jednej z najbardziej efektownych grupie skat tworzących rodzaj wnęki, na wapiennej skale widnieje kilkumetrowej wysokości wizerunek Matki Bożej zwanej Skalską.

Szkoła w Mnikowie liczy ponad 120 lat. 18 maja 1868 r. Uchwałą Rady Gminy zapadła decyzja o budowie szkoły w Mnikowie.

Tuż za kościołem znajduje się cichy zakątek porośnięty przez kilka starych lip. Na jednej z nich widnieje wrośnięty w pień, stary, drewniany krzyż z napisem „W krzyżu cierpienie”.

Miejsce, na którym znajduje się Kościół i sąsiadujący z nim klasztor Sióstr Albertynek, potocznie zwane Górką, należało od 1604 r. – jak cała wioska – do Zakonu OO. Kamedułów.

Św. Brat Albert

"Dobrego Pana mamy, który ma w ręku wszystko aż do najdrobniejszych szczegółów."

Cykliczne wydarzenia w naszej parafii.

W naszej parafii odprawiana jest Uroczysta Msza św. na zakończenie i rozpoczęcie Sezonu Motocyklowewgo.

Telefon: