Boże Ciało 2022

„Zróbcie mu miejsce Pan idzie z nieba,

Pod przymiotami ukryty chleba.

Zagrody nasze widzieć przychodzi

I jak się Jego dzieciom powodzi …”

16 czerwca obchodziliśmy uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. W kazaniu Ks. Proboszcz podkreślił, że Parafia to Rodzina. Ta rodzina jest piękna i szczęśliwa jeżeli wszyscy starają się wypełniać w niej swoje zadania. Trzeba nam o tym pamiętać, że to właśnie od nas zależy, czy będziemy się w tej rodzinie dobrze czuć, czy będzie ona miejscem przeżywania wspólnej radości ale także czy będzie oazą, w której się można schronić i pokrzepić.

Po uroczystej Mszy św. ruszyła procesja do 4 ołtarzy. W procesji uczestniczyli szafarze, siostry zakonne Albertynki, strażacy, dziewczęta niosące feretrony, dzieci sypiące kwiaty i chłopcy z dzwoneczkami oraz licznie zgromadzeni mieszkańcy Mnikowa.

Boże Ciało 2022