Ogłoszenia 22.01.2023

• III Niedziela Zwykła.
  • Wczoraj zakończyłem kolędę. Dzisiaj pragnę Wam wszystkim podziękować za spotkania w Waszych domach, waszych rodzinach. Dziękuję za szczere słowa troski, zainteresowania sprawami parafii, za Waszą gościnność. Wyrażam słowa uznania dla tych wszystkich, którzy zwolnili się z pracy czy szkoły, po to aby być na kolędzie.
    Religijność naszych rodzin wyraża się również tym, że prawie wszyscy mieszkający w domach, przyjmują księdza po kolędzie. Dla większości rodzin jest to święto, świadczą o tym przygotowany dom, mieszkanie, odświętne ubranie. Znakiem wiary jest wspólna modlitwa, ucałowanie krzyża w pozycji klęczącej. Większość rodzin radzi sobie w codziennym życiu, choć nie jest łatwo. Jest trochę ludzi chorych. W rodzinach widać troskę o dzieci, o młodzież.
    Są również sprawy trudne, alkoholizm, spory rodzinne, sąsiedzkie, jest kilka małżeństw niesakramentalnych , odwiedzam ich choć nie akceptujeich sposobu życia. Wszystkich Was, a szczególnie te trudne sytuacje, polecam Bogu, każdego dnia na modlitwie. Dziękuję za ofiary złożone w czasie kolędy. Są one zgodnie z obowiązującą zasadą w znacznej części przeznaczone na Diecezjalny Fundusz Budownictwa Sakralnego w naszej Archidiecezji. Z tego Funduszu nasza Parafia w 2003 roku, otrzymała 120 tyś. zł na wykupienie od spółdzielni drugiej części wzgórza na którym jesteśmy. / część of. na prace remontowe w parafii /
    Jeśli byłaby jakaś rodzina, która nie mogła przyjąć kolędy a życzy sobie, proszę zgłosić i chętnie przyjadę.
  • Dziękuję Rodzinom za sprzątanie kościoła i ofiarę na gaz. Siostrze Liliozie za prace.
  • Prasa. Gość Niedzielny
  • W przyszłą niedzielę po drugiej Mszy św. spotkanie opłatkowe Rady Duszpasterskiej.
  • Wszystkim życzę dobrego przeżycia Dnia Pańskiego i bł. Bożego na cały tydzień.
Ogłoszenia 22.01.2023