Ogłoszenia 17.03.2022

• Od dzisiejszej niedzieli w kościołach zasłaniamy krzyże, aby zatęsknić za widokiem ukrzyżowanego Pana, aby na nowo na Niego spojrzeć w Wielki Piątek, gdy zostanie odsłonięty na naszych oczach w obrzędzie Adoracji Krzyża.

• Od soboty 16.03 – 24.03.24 rozpoczęła się NOWENNA W INTENCJI OJCZYZNY, ZGODY NARODOWEJ I POSZANOWANIA ŻYCIA LUDZKIEGO. Po Mszy Świętej odmówimy Ojcze nasz…, Zdrowaś Maryjo…, oraz modlitwę za Ojczyznę.

• Dziś Gorzkie Żale o godz. 14.30 oraz Msza święta.

• We wtorek Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP.

• W PIĄTEK MSZA ŚWIĘTA o godz. 16:00. Po Mszy Świętej DROGA KRZYŻOWA do MATKI BOŻEJ SKALSKIEJ Zapraszamy wszystkich do udziału w tym nabożeństwie. Na Drogę Krzyżową przynosimy z sobą świece.

• W przyszłą niedzielę – Niedziela Palmowa, poświęcenie Palm przed kościołem przed Mszą Świętą o godz. 10:30 oraz procesja z palmami.

• Chorych przed Świętami odwiedzimy w Wielki Poniedziałek od godziny 14:00 proszę zgłosić chętnych w zakrystii.

• Radę Duszpasterską zapraszam na spotkanie we wtorek – 19.03.24 r. na godz. 19:00.

• Dziękuję Siostrom za prace w zakrystii, prowadzenie modlitwy w tygodniu.

• Dziękuję Rodzinom za sprzątanie kościoła i ofiarę na gaz. Dziękuje za wykonanie prac porządkowych przed kościołem oraz na placu przy kościelnym.

• Zachęcam do czytania prasy katolickiej.

• Wszystkim życzę duchowego przeżycia Dnia Pańskiego i błogosławieństwa Bożego na cały tydzień.

Nowenna w intencji Ojczyzny, zgody narodowej  i poszanowania życia ludzkiego za wstawiennictwem męczenników polskich:  św. Andrzeja Boboli i bł. Jerzego Popiełuszki w dniach od 16 do 24 marca 2024 roku.

Głównym punktem transmisji internetowej Nowenny jest modlitwa biskupa w ustalonym miejscu o godz. 21:20 według ustalonego porządku:

– Znak krzyża
    – Odczytanie intencji na dany dzień
    – Ojcze nasz
    – Zdrowaś Maryjo
    – Modlitwa za Ojczyznę (sugerowana jest poniższa modlitwa ks. Piotra Skargi SJ)
    – Błogosławieństwo biskupa

Modlitwa za Ojczyznę ks. Piotra Skargi SJ

Boże, Rządco i Panie narodów, z ręki i karności Twojej racz nas nie wypuszczać, a za przyczyną Najświętszej Panny, Królowej naszej, błogosław Ojczyźnie naszej, by Tobie zawsze wierna, chwałę przyniosła Imieniu Twemu, a syny swe wiodła ku szczęśliwości.

Wszechmogący wieczny Boże, spuść nam szeroką i głęboką miłość ku braciom i najmilszej Matce, Ojczyźnie naszej, byśmy jej i ludowi Twemu, swoich pożytków zapomniawszy, mogli służyć uczciwie.

Ześlij Ducha Świętego na sługi Twoje, rządy kraju naszego sprawujące, by wedle woli Twojej ludem sobie powierzonym mądrze i sprawiedliwie zdołali kierować. Przez Chrystusa, Pana naszego.

Amen.

Ogłoszenia 17.03.2022