Ogłoszenia 31.03.2024

• Dzisiaj Msza święta o godz. 15:00 połączona z Nieszporami.

• Jutro drugi dzień Świąt Wielkanocnych, będą tylko dwie Msze święte o 8:00, 10:30, Mszy świętej o godz. 15:00 nie będzie. Składka przeznaczona jest na UPJPII w Krakowie.

• Składam serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia i właściwego przeżycia Triduum Paschalnego. Dziękuje wszystkim parafianom, którzy przygotowali Ciemnicę i Grób Pański. Trud, który podjęli pomógł nam wejść w głębie modlitwy i rozważań Wielkiego Tygodnia. Dziękuje za kwiaty ofiarowane do przystrojenia dekoracji w ciemnicy. Siostrom Zakonnym za troską, aby wszystko było odpowiednio przygotowane podczas każdej Liturgii. Panu organiście za oprawę muzyczną i śpiew, Szafarzom, lektorom i ministrantom za solidne spełnianie swoich posług. Strażakom za wartę przy Grobie Pańskim oraz obstawienie procesji Rezurekcyjnej. Bóg zapłać za ubogacenie procesji feretronami oraz chorągwiami. Dziękuje Wam Drodzy Parafianie za obecność podczas Triduum oraz za gorącą modlitwę, którą można było nie tylko zobaczyć, ale i odczuć. Bóg zapłać!

• Wielki Czwartek rozpoczął się Kongres Eucharystyczny, zapraszamy na Godzinę Świętą (18:30 – 19:30 – adorację Najświętszego Sakramentu z racji pierwszego czwartku miesiąca. Na stoliku są książeczki, które pomogą w modlitewnym skupieniu. Można skorzystać z książeczki i odłożyć, aby wszyscy mogli skorzystać z rozważań oraz z proponowanego rachunku sumienia.

• Od Wielkiego Piątku codziennie odmawiamy nowennę do Bożego Miłosierdzia aż do niedzieli Miłosierdzia Bożego.

• W piątek pierwszy piątek miesiąca możliwość spowiedzi od 17:30 oraz Msza święta z nabożeństwem pierwszopiątkowym. Odwiedziny chorych w pierwszy piątek od godz. 15:00. Chętnych proszę zapisać w zakrystii.

• W piątek z racji uroczystego charakteru oktawy Zmartwychwstania nie obowiązuje post od pokarmów mięsnych.

• W piątek pierwsze spotkanie Grupy Apostolskiej dla dzieci i młodzieży o godz. 18:30. Zapraszam serdecznie.

• W sobotę pierwsza sobota miesiąca po Mszy świętej różaniec święty. Zapraszam na modlitwę Róże Różańcowe – zmiana tajemnic różańcowych. Zapraszam także dzieci pierwszokomunijne. Na Mszy świętej otrzymają różańce.

• W przyszłą niedzielę przypada Niedziela Miłosierdzia Bożego. Obchody w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia (plakat w gablotce).

• Dziękuję Rodzinom za sprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty.

• Dziękuję za przezimowanie paproci oraz dostarczenie ich do świątyni.

• Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Na czas wykonanego Grobu Pańskiego gazety są w przedsionku.

• Wszystkim życzę duchowego przeżycia Dnia Pańskiego oraz błogosławionego tygodnia.
Ogłoszenia 31.03.2024