Ogłoszenia 7.04.2024

• W tym tygodniu rozpoczyna się 80 Tydzień Miłosierdzia.

• Dziś odpust w Jeziorzanach ku czci Miłosierdzia Bożego.

• Jutro Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. W ten dzień można przystąpić do Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Zapraszamy serdecznie wszystkich do podjęcia pięknego dzieła Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Będzie można to uczynić w czasie Mszy św. o godz. 18.00. Deklaracje można zabrać dziś w przedsionku przy gazetach. Należy ją podpisać. Część podpisaną należy złożyć po modlitwie podczas Mszy świętej. Duchowa Adopcja Dziecka Poczętego polega na modlitwie za poczęte dziecko, znane tylko Panu Bogu. Ważna jest krótka, ale codzienna modlitwa oraz jedna dziesiątka Różańca przez dziewięć miesięcy. Można też ofiarować, dodatkowe zobowiązanie w tej intencji, ale nie jest to obowiązkowe. Np. podjęcie jakiegoś dobrego postanowienia w odniesieniu do bliskich, zobowiązanie się do comiesięcznej spowiedzi, zerwanie z jakimś grzechem, pomoc potrzebującym, adorację Najświętszego Sakramentu.

• W poniedziałek po Mszy wieczornej zapraszam tradycyjnie do pomocy, aby uporządkować dekoracje z Ciemnicy i Grobu Pana Jezusa. Bóg zapłać za pomoc.

• W niedzielę 21 kwietnia przypada Światowy Dzień Modlitw o Powołania. Klerycy Wyższego Seminarium Duchownego w Krakowie podejmą posługę podczas Mszy świętych w naszej Parafii. Polecamy opiece Matki Najświętszej prośbę o powołania.

• Liturgiczny okres wielkanocny trwa 50 dni, aż do uroczystości zesłania Ducha Świętego.

Zgodnie z przykazaniami kościelnymi każdy wierny zobowiązany jest przynajmniej raz w roku, w okresie wielkanocnym, przyjąć Komunię Świętą (trzecie przykazanie kościelne).

• Okres wielkanocny, w którym obowiązuje czas wielkanocnej komunii św. obejmuje okres od Środy Popielcowej do niedzieli Trójcy Świętej”. W tym roku uroczystość Trójcy Przenajświętszej przypadnie 26 maja.

• Spotkanie Grupy Apostolskiej dla dzieci i młodzieży w piątek od godz. 18:45 – 19:45.

• Dziękuję Rodzinom za sprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty oraz posadzenie kwiatów przy grocie św. Franciszka.

• Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Na czas wykonanego Grobu Pańskiego gazety są w przedsionku.

• Wszystkim życzę duchowego przeżycia Dnia Pańskiego oraz błogosławionego tygodnia.
Ogłoszenia 7.04.2024